Kdo hledá, ten najde. Nebo je to jinak? Kurz vás provede tím, jak skutečně efektivně nacházet informace, hodnotit je a třídit takovým způsobem, abyste se k nim mohli snadno vracet a znovu je využívat.

Stalo se vám někdy, že váš počítač nebo telefon nedělaly to co obvykle? V tomto kurzu bychom vám rádi pomohli při řešení nejčastějších technických problémů v džungli hardwaru.

Při využívání informačních a komunikačních technologií se objevují rizika, na která je třeba myslet. V následujících modulech otevřeme zajímavá témata, která se dotýkají bezpečnosti, ochrany a preventivních opatření, jejichž dodržování pomůže předcházet některým problémům.

Píšete si deník? Upravujete fotografie? Chcete začít programovat? Ukážeme vám, jak na to.

Kurz se věnuje možnostem, které nabízejí současné digitální technologie v oblasti komunikace, sdílení, spolupráce.

Kurz je určen všem, kteří pracují s osobami digitálně vyloučenými i přímo všem, kteří chtějí zjistit úroveň své digitální gramotnosti a pracovat na jejím rozvoji.

Cílem kurzu je poskytnout přehled o současné situaci v oblasti digitálního vyloučení. Vysvětluje, kdo a proč je touto nerovností ohrožen. 

Zaměřuje se na způsoby, jak rozpoznat své vzdělávací potřeby a ověřit své digitální kompetence. Poskytuje přehled vzdělávacích příležitostí v této oblasti a popisuje, jaké charakteristiky by měla kvalitní vzdělávací nabídka splňovat.

Veřejná správa často pracuje s důvěrnými informacemi a daty s vysokými nároky na ochranu. V kurzu se naučíte používat informační a komunikační technologie s ohledem na bezpečí a soukromí.

Cílem kurzu je podpořit předávání zkušeností a rozvoje digitální gramotnosti v profesionálních vztazích.

Cílem kurzu je inspirovat všechny členy rodiny k rozvoji učení prostřednictvím digitálních technologií. V kurzu je představena paleta možností a příležitostí pro vzájemné mezigenerační učení, spolupráci se školou i širší komunitou.